Založ si blog

Spišiak mal Lipšicovi povedať: Nie, ďakujem

,,Od nás očakávajú ľudia, že nikto z mocných si nebude môcť nič vybaviť, nebude môcť byť nad zákonom“. Viete, kto to povedal?

Daniel Lipšic, krátko po nástupe na ministerstvo vnútra. Darmo však  bude ,,kázať“ ľuďom, ako nemôže nik stáť nad zákonom, ako tí slušní musia mať prednosť pred gaunermi a rozprávať o zúžení imunity, keď on sám urobil  z policajného prezidenta Spišiaka nadčloveka a osobne mu zahladil trest za prekročenie rýchlosti. A dal mu imunitu. No pán Lipšic pardón, ale takto to robili kedysi za bývalého režimu. Tiež klamali, ako si musia byť všetci rovní, ale oni sami boli rovnejší.

Spišiak dostal za priestupok disciplinárny trest 15 % zrážky z platu a mal prísť aj o polročné odmeny.  No nestalo sa. Pán ,,najspravodlivejší“ Lipšic sa totiž nadprácou, zahladením disciplinárneho trestu postaral Spišiakovi o odmenu 3500 eur, ktorou si hravo vykompenzuje 120 eurovú pokutu za priestupok, zrážky z platu a ešte mu zostane. Môžu sa pán Lipšic na vás obrátiť aj ďalší ľudia, ak prekročia rýchlosť? Lebo stať sa to môže naozaj každému, aj slušnému človeku.

Pamätám si ešte ako policajný šéf  Spišiak vyhlásil po prevalení rýchlej jazdy, že sa hanbí. Pán Spišiak, hanbite sa radšej za to, že ste nemali v sebe toľko slušnosti a nepovedali ste ministrovi. Nie, ďakujem, prečo by som mal mať výnimku a stáť nad zákonom. A keď ste si tie peniaze nevedeli odpustiť, zastavte sa aspoň v Malackách u rodiny Dobrovodských s pozdravom od ministra, ospravedlnením a možno aj s bejzbolovou palicou, keď ste im od nástupu do funkcie nedokázali pomôcť. A oblbujte ďalej ľudí o rovnosti pred zákonom, 105 % úspešnosti plnenia vašich plánov a o tom ako slušní ľudia majú prednosť pred gaunermi. Napokon porovnajte si vyhlásenia pána Lipšica a Spišiaka s realitou.

 

 

Povedal Lipšic pri vymenovaní Spišiaka

Jednou z priorít rezortu vnútra bude v tomto volebnom období boj proti organizovanému zločinu a korupcii. „Boj proti tomu, aby nikto akokoľvek vplyvný alebo bohatý nestál nad zákonom,“ zdôraznil Lipšic. Pripomenul, že sa často hovorí, že polícia musí byť nestranná, ale podľa ministra to tak nie je. „Polícia musí byť apolitická, ale nemôže byť nestranná – vždy musí byť na strane slušných ľudí,“ konštatoval Lipšic a dodal, že polícia musí vedieť rozlišovať medzi slušnými ľuďmi a gaunermi, napríklad medzi vodičom, ktorému chýba lekárnička a cestným pirátom. Minister považuje „padni komu padni“ za dobré heslo, ktorému ale musí zodpovedať aj realita. “Od nás očakávajú ľudia, že nikto z mocných si nebude môcť nič vybaviť, nebude môcť byť nad zákonom,“ dodal Lipšic.

Zdroj: SITA, 19.7.2010 – (pri vymenovaní Spišiaka do funkcie policajného prezidenta)

 

Potom ako Spišiak prekročil povolenú rýchlosť

„Viete si predstaviť, že by pred rokom alebo dvoma zdokladoval policajt priestupok policajného prezidenta? Dôležité je, aby nikto nestál nad zákonom. Ponesie zodpovednosť ako každý iný vodič,“ uviedol Lipšic na tlačovej besede s tým, že takmer každý už spáchal dopravný priestupok

Zdroj: cas.sk, 20.7. 2011

 

Jaroslav Spišiak o svojom priestupku

 

Dodržiavanie predpisov v doprave je podľa Spišiaka dôležité pre bezpečnosť cestnej premávky. „Mrzí ma to. Snažím sa dodržiavať všetky predpisy. Nevybavujem si výnimky. Prekročil som rýchlosť o 33 km za hodinu,“ uviedol Spišiak. Zároveň dodal, že sa pri prekročení rýchlosti nikam významne neponáhľal.

Zdroj: Pravda, 20. 7.2011

 

 

Ďakujeme Bratislavský kraj. Dôveru si chceme zaslúžiť

13.03.2012

Karty sú rozdané, no bol by som rád, aby sme neskončili pri suchom konštatovaní... Je po voľbách zvyknite si. Chcem sa poďakovať voličom z celého Slovenska, ale špeciálne obyvateľom Bratislavského viac »

Desatoro pravičiara

09.03.2012

Zostavil som desatoro pravičiara. Dovolil som si tak urobiť po niekoľko mesačnom blogovaní a čítaní príspevkov diskutujúcich. Desatoro odráža v zjednodušenej podobe absurdnosť často sa opakujúcich viac »

Lipšic imituje činnosť a kladie míny nasledovníkovi

06.03.2012

Tešil som sa, ako Daniel Lipšic konečne oznámi, že dostali vraha Ernesta Valka. Bohužiaľ som sa mýlil. Jeho tlačovka o privatizácii Paroplynového cyklu (PPC) bola ukážkou farizejstva obludných viac »

Sergej Lavrov

Lavrov na odchode? Ruské ministerstvo zahraničných vecí to poprelo

22.03.2018 01:00

Ruské ministerstvo zahraničia poprelo kolujúce informácie o tom, že osudu Sergeja Lavrova je spečatený. Má vraj prísť o kreslo šéfa ruskej diplomacie.

Sauli Niinistö

Obe Kórey a USA ukončili 'konštruktívne' neoficiálne rozhovory vo Fínsku

21.03.2018 23:09

Fínske ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že trojstranné rozhovory boli zamerané na "zmenšenie napätia na Kórejskom polostrove".

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Fed zvýšil základný úrok, bude v tom pokračovať

21.03.2018 21:48

Americká centrálna banka (Fed) v súlade s očakávaniami zvýšila úrokové sadzby. Signalizovala agresívnejšie sprísňovanie menovej politiky.

Mark Zuckerberg, USA

Zuckerberg priznal chyby a sľúbil lepšiu ochranu dát užívateľov

21.03.2018 21:36

Najväčšia sociálna sieť sveta podľa neho zlepší ochranu osobných údajov a obmedzí k nim prístup aplikáciám iných spoločností.

glvac

Dobrý deň, som Martin Glváč, aj ja chcem tomu dať Smer(-:, píšem, keď ma niečo poteší a zaskočí a o dobrých a zlých rozhodnutiach pre Slovensko

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 47115x
Priemerná čítanosť článkov: 2356x

Autor blogu

Kategórie