Založ si blog

Desatoro pravičiara

Zostavil som desatoro pravičiara. Dovolil som si tak urobiť po niekoľko mesačnom blogovaní a čítaní príspevkov diskutujúcich. Desatoro odráža v zjednodušenej podobe absurdnosť často sa opakujúcich argumentov.

 

1.Len pravičiar má pravdu. Keď sociálny demokrat povie, že treba zaviesť bankovú daň je to debil. Keď to povie Mikloš, je to geniálny nápad.

 

2.Len pravicový politik (Sulík) môže kázať o morálke a súdiť kto je dobrý a zlý. Keď sa stretáva s osobou z mafiánskych zoznamov, hovorí s ňou o korupcii, neoznámi to orgánom činným v trestnom konaní a dopustí sa trestného činu, pravičiar nevidí, nepočuje. Aj tak za všetko môže Fico.

 

3. Len pravičiar (Lipšic)  bojuje s kriminalitou. Že nikto nesedí za emisie? Že nepoznáme vraha Ernesta Valka? Že ignoroval kauzu Gorila? Že nedokáže ochrániť slušnú rodinu pred neprispôsobivými  Rómami? No a čo, že bojuje len rečami. Za kriminalitu môžu aj tak sociálni demokrati.

 

4. Pravičiar je vždy menšia sviňa než sociálny demokrat. Aj keď berie úplatky a provízie za privatizáciu štátnych podnikov, aj keď si „pakuje“ vrecká a ľudia z toho nič nemajú, no a čo, aj tak je najhorší Fico, veď pije coca – colu.

 

5. Pravičiar je zárukou, že ľudia sa majú a budú mať lepšie . Väčšia solidarita bohatých so slabšími je sociálnodemokratická somarina. Radšej zvýšme DPH, to je systémové opatrenie. Štatisticky to prinesie lepšie čísla. No a čo, že 590 tisíc ľudí má penzie do 385 eur, 786 492 ľudí nemá vyšší dôchodok ako 445 eur a 71 % ľudí nezarobí viac ako 850 eur v hrubom. Veď bohatí by zvýšenie daní neprežili a chudobní sú zvyknutí. To dá logiku. Pravičiar môže hovoriť o zvyšovaní zdanenia a odvodov, ale to je niečo celkom iné ako keď to hovoria sociálni demokrati.

 

6. Odborník na diaľnice nie je Robert Fico ani Ľubomír Vážny, ale ten kto o nich len rozpráva a doteraz nič nepostavil ( J. Figeľ). Pravicová vláda je dokonca šikovnejšia aj keď za Fica sa eurofondy čerpali lepšie a efektívnejšie.

 

7. Slovo zodpovednosť patrí pravici. Len pravicové strany môžu hovoriť o zodpovednosti, len oni sú zodpovedné. A zodpovední sú tí, ktorí rozbili v októbri 2011 koalíciu. To dá rozum.

 

8. Len pravicový politik môže kričať, aby chytili zlodeja. Keď ho chytia pri špinavostiach (Sulík, Mikloš, Dzurinda) nič sa nedeje, zostáva lídrom. Veď požiadal voličov, aby mu vo voľbách vystavili vysvedčenie. To je gesto štátnika.  Oveľa závažnejšie je piť colu. To je nehoráznosť.

 

9. Keď Smer tvrdí, že privatizácia je zlodejina, je proti privatizácii, proti ziskom zdravotných poisťovní, to sú len socialistické výplody. Keď sa zistí korupcia pri privatizácii, vyplácanie provízií (pravičiarom), kupčenie s hlasmi poslancov, rozkrádanie štátneho majetku, sú to len pravicové turbulencie.  Svine sú sociálni demokrati. Tí kradnú.

 

10. Len Smer je synonymom korupcie a zlodejiny. Pravičiari bojujú za spravodlivosť a proti korupcii. No a čo, že kradnú ako straky, že dostali mestské byty  (Mikloš, Žitňanská) a berú provízie.  Podstatné je, že už roky v tejto krajine prijímajú antikorupčnú legislatívu. Za ktorú sa skrývajú.

P.S.  Čestne prehlasujem, že tento blog nekorigoval nikto z mafiánskych zoznamov, ako sa to stalo Richardovi Sulíkovi.

Ďakujeme Bratislavský kraj. Dôveru si chceme zaslúžiť

13.03.2012

Karty sú rozdané, no bol by som rád, aby sme neskončili pri suchom konštatovaní... Je po voľbách zvyknite si. Chcem sa poďakovať voličom z celého Slovenska, ale špeciálne obyvateľom Bratislavského viac »

Lipšic imituje činnosť a kladie míny nasledovníkovi

06.03.2012

Tešil som sa, ako Daniel Lipšic konečne oznámi, že dostali vraha Ernesta Valka. Bohužiaľ som sa mýlil. Jeho tlačovka o privatizácii Paroplynového cyklu (PPC) bola ukážkou farizejstva obludných viac »

Slovensku hrozí: Zlepenec 2012

05.03.2012

Samo - pád vlády Ivety Radičovej bol len vrcholom neschopnosti vládnuť. Pravicový zlepenec (4 strany + 2 frakcie + individuálni poslanci) bol programovo, odborne i personálne nepripravený vládnuť viac »

Sergej Lavrov

Lavrov na odchode? Ruské ministerstvo zahraničných vecí to poprelo

22.03.2018 01:00

Ruské ministerstvo zahraničia poprelo kolujúce informácie o tom, že osudu Sergeja Lavrova je spečatený. Má vraj prísť o kreslo šéfa ruskej diplomacie.

Sauli Niinistö

Obe Kórey a USA ukončili 'konštruktívne' neoficiálne rozhovory vo Fínsku

21.03.2018 23:09

Fínske ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že trojstranné rozhovory boli zamerané na "zmenšenie napätia na Kórejskom polostrove".

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Fed zvýšil základný úrok, bude v tom pokračovať

21.03.2018 21:48

Americká centrálna banka (Fed) v súlade s očakávaniami zvýšila úrokové sadzby. Signalizovala agresívnejšie sprísňovanie menovej politiky.

Mark Zuckerberg, USA

Zuckerberg priznal chyby a sľúbil lepšiu ochranu dát užívateľov

21.03.2018 21:36

Najväčšia sociálna sieť sveta podľa neho zlepší ochranu osobných údajov a obmedzí k nim prístup aplikáciám iných spoločností.

glvac

Dobrý deň, som Martin Glváč, aj ja chcem tomu dať Smer(-:, píšem, keď ma niečo poteší a zaskočí a o dobrých a zlých rozhodnutiach pre Slovensko

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 47118x
Priemerná čítanosť článkov: 2356x

Autor blogu

Kategórie