Založ si blog

Desatoro pravičiara

Zostavil som desatoro pravičiara. Dovolil som si tak urobiť po niekoľko mesačnom blogovaní a čítaní príspevkov diskutujúcich. Desatoro odráža v zjednodušenej podobe absurdnosť často sa opakujúcich argumentov.

 

1.Len pravičiar má pravdu. Keď sociálny demokrat povie, že treba zaviesť bankovú daň je to debil. Keď to povie Mikloš, je to geniálny nápad.

 

2.Len pravicový politik (Sulík) môže kázať o morálke a súdiť kto je dobrý a zlý. Keď sa stretáva s osobou z mafiánskych zoznamov, hovorí s ňou o korupcii, neoznámi to orgánom činným v trestnom konaní a dopustí sa trestného činu, pravičiar nevidí, nepočuje. Aj tak za všetko môže Fico.

 

3. Len pravičiar (Lipšic)  bojuje s kriminalitou. Že nikto nesedí za emisie? Že nepoznáme vraha Ernesta Valka? Že ignoroval kauzu Gorila? Že nedokáže ochrániť slušnú rodinu pred neprispôsobivými  Rómami? No a čo, že bojuje len rečami. Za kriminalitu môžu aj tak sociálni demokrati.

 

4. Pravičiar je vždy menšia sviňa než sociálny demokrat. Aj keď berie úplatky a provízie za privatizáciu štátnych podnikov, aj keď si „pakuje“ vrecká a ľudia z toho nič nemajú, no a čo, aj tak je najhorší Fico, veď pije coca – colu.

 

5. Pravičiar je zárukou, že ľudia sa majú a budú mať lepšie . Väčšia solidarita bohatých so slabšími je sociálnodemokratická somarina. Radšej zvýšme DPH, to je systémové opatrenie. Štatisticky to prinesie lepšie čísla. No a čo, že 590 tisíc ľudí má penzie do 385 eur, 786 492 ľudí nemá vyšší dôchodok ako 445 eur a 71 % ľudí nezarobí viac ako 850 eur v hrubom. Veď bohatí by zvýšenie daní neprežili a chudobní sú zvyknutí. To dá logiku. Pravičiar môže hovoriť o zvyšovaní zdanenia a odvodov, ale to je niečo celkom iné ako keď to hovoria sociálni demokrati.

 

6. Odborník na diaľnice nie je Robert Fico ani Ľubomír Vážny, ale ten kto o nich len rozpráva a doteraz nič nepostavil ( J. Figeľ). Pravicová vláda je dokonca šikovnejšia aj keď za Fica sa eurofondy čerpali lepšie a efektívnejšie.

 

7. Slovo zodpovednosť patrí pravici. Len pravicové strany môžu hovoriť o zodpovednosti, len oni sú zodpovedné. A zodpovední sú tí, ktorí rozbili v októbri 2011 koalíciu. To dá rozum.

 

8. Len pravicový politik môže kričať, aby chytili zlodeja. Keď ho chytia pri špinavostiach (Sulík, Mikloš, Dzurinda) nič sa nedeje, zostáva lídrom. Veď požiadal voličov, aby mu vo voľbách vystavili vysvedčenie. To je gesto štátnika.  Oveľa závažnejšie je piť colu. To je nehoráznosť.

 

9. Keď Smer tvrdí, že privatizácia je zlodejina, je proti privatizácii, proti ziskom zdravotných poisťovní, to sú len socialistické výplody. Keď sa zistí korupcia pri privatizácii, vyplácanie provízií (pravičiarom), kupčenie s hlasmi poslancov, rozkrádanie štátneho majetku, sú to len pravicové turbulencie.  Svine sú sociálni demokrati. Tí kradnú.

 

10. Len Smer je synonymom korupcie a zlodejiny. Pravičiari bojujú za spravodlivosť a proti korupcii. No a čo, že kradnú ako straky, že dostali mestské byty  (Mikloš, Žitňanská) a berú provízie.  Podstatné je, že už roky v tejto krajine prijímajú antikorupčnú legislatívu. Za ktorú sa skrývajú.

P.S.  Čestne prehlasujem, že tento blog nekorigoval nikto z mafiánskych zoznamov, ako sa to stalo Richardovi Sulíkovi.

Kauza Cervanová odhalila mediálnu mafiu a jej konšpiráciu. Vitajte na slušnom Slovensku!

23.05.2018

Bolo mi jasné, že môj včerajší status o odsúdených vrahoch študentky Cervanovej a ich obhajcoch z radov novinárov a vraj slušných ľudí vyvolá reakcie. No tí ktorí sa mali vyjadriť buď viac »

Toto je slušné Slovensko: Prezident sa zabáva s vrahmi, organizátori protestov pozývajú na tribúnu obhajcu zločincov, Hríba

22.05.2018

Chcem poďakovať investigatívnemu novinárovi Martinovi Hanusovi z redakcie postoj.sk, ktorý v týchto dňoch uvádza knihu o vražde študentky Ľudmily Cervanovej s názvom „Hra sa skončila“ viac »

Ďakujeme Bratislavský kraj. Dôveru si chceme zaslúžiť

13.03.2012

Karty sú rozdané, no bol by som rád, aby sme neskončili pri suchom konštatovaní... Je po voľbách zvyknite si. Chcem sa poďakovať voličom z celého Slovenska, ale špeciálne obyvateľom Bratislavského viac »

Na snehu smiete používať len zimné pneumatiky.

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

19.01.2019 06:00

Máte ešte dobré zimné pneumatiky? Širšia diaľnica D1? Kto vyhrá prezidentské voľby? Napätie na Ukrajine? Ako dlho bude ešte Slovensko sužovať sneh?

Orava, kalamita, vrtuľník

Sever si môže konečne vydýchnuť, povodne zatiaľ nehrozia

19.01.2019 06:00

Zima sa nám ukázala v celej kráse. Sever trápilo niekoľkodňové intenzívne sneženie, to by však malo aspoň na čas ustať.

hodvábna cesta, vlak, nákladný vlak

VIDEO: Hodvábna cesta cez Slovensko viazne

19.01.2019 06:00

Legendárna Hodvábna cesta z Číny do Európy zatiaľ Slovensku príliš nepraje.

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

glvac

Dobrý deň, som Martin Glváč, aj ja chcem tomu dať Smer(-:, píšem, keď ma niečo poteší a zaskočí a o dobrých a zlých rozhodnutiach pre Slovensko

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 60099x
Priemerná čítanosť článkov: 2732x

Autor blogu

Kategórie